Dean Markley Blue Steel 50-110 XM basson kielet

Hinta: 34,00 3400

Tälle tuotteelle toimituskulut alk. ()

Määrä: kpl
Dean Markley Blue Steel 2675 basson kielet

Dean Markley Blue Steel 2675 on tehokkaan soundin ystäville suunniteltu 4-kielisen basson kielisarja, joka yhdistää voimakkaan attackin, pitkän sustainin ja poikkeuksellisen käyttöiän. Extra Medium -vahvuinen 50–110-setti tarjoaa jämäkän tuntuman sekä täyteläisen alapään, mikä tekee siitä erinomaisen valinnan rock-, metalli-, hard rock- ja vaihtoehtomusiikin basisteille.
Blue Steel -sarjan tunnusmerkki on valmistajan kehittämä kryogeeninen käsittelyprosessi, jossa kielet jäähdytetään erittäin alhaiseen lämpötilaan. Käsittelyn tarkoituksena on tiivistää materiaalin rakennetta, parantaa viritysvakautta sekä pidentää kielten käyttöikää. Lopputuloksena on kirkas, voimakas ja selkeä bassosoundi, joka säilyy pitkään soitettavana.

Ruostumattomasta teräksestä valmistettu pyöröpunottu rakenne tuottaa napakan attackin, erottelevan keskialueen ja tiukan bassotoiston. Kielet soveltuvat erinomaisesti niin sormisoittoon, plektrasoittoon kuin slap-tekniikoihin.

Ominaisuudet

4-kielisen sähköbasson kielisarja
Extra Medium -vahvuus
Kielivahvuudet: .050, .070, .090, .110
Ruostumattomasta teräksestä valmistetut kielet
Pyöröpunottu (Roundwound) rakenne
Kryogeenisesti käsitelty Blue Steel -teknologia
Pitkä käyttöikä ja hyvä viritysvakaus
Kirkas ja voimakas soundi
Long Scale -mittaisille bassoille

Kenelle nämä kielet sopivat?


Dean Markley Blue Steel 2675 on suunnattu basisteille, jotka haluavat tavallista paksumman kielisetin tuoman jämäkän tuntuman ja vahvan alapään. Erityisesti matalampia vireitä, aggressiivista soittoa tai voimakasta rytmityöskentelyä suosivat soittajat arvostavat setin napakkuutta ja artikulaatiota.

Tekniset tiedot

Tuotekoodi: 2675
Sarja: Blue Steel
Kielet: 4
Vahvuus: 50–110 (Extra Medium)
Materiaali: Stainless Steel
Punonta: Roundwound
Skaala: Long Scale

Dean Markley Blue Steel 2675 on klassikkokielisetti, jonka tunnistaa voimakkaasta soundista, pitkästä käyttöiästä ja erinomaisesta soittotuntumasta. Se on luotettava valinta vaativalle basistille niin harjoituksiin, studioon kuin keikkalavoillekin.
Arvostele tämä tuote

Tälle tuotteelle ei ole vielä annettu arvosteluita.